RETSCH - Riešenie pre Mletie a Sitovanie

History

1915
Založenie spoločnosti F. Kurt Retschom v Düsseldorfe.
1952
Inžinier Dirk Sijsling preberá riadenie firmy F. Kurt Retscha KG. Produkcia laboratórnych zriadení sa stáva čoraz viac dôležitá.

1963
Retsch zintenzívňuje spoluprácu s univerzitami a inštitútmi, aby zabezpečil, že jeho zariadenia vždy zodpovedajú najnovším technologickým štandardom. Koncom šesťdesiatych rokov zvýšila firma podiel exportu na 35%.

1989
André Verder a Frans Bakker nakúpia od F. Kurt Retscha GmbH každý 50% akcií spoločnosti. Firma Retsch sa postupne mení z rodinnej firmy na celosvetovo aktívnů spoločnosť.

1998
Založenie Retsch Technology ako ziskového partnera spadajúceho pod Retsch v spolupráci s Jenoptik LOS GmbH.


2000
Založenie Retsch Technology ako samostatnej spoločnosti.

2003
Uvedenie poslednej generácie produktov ZM 200 / PM 100 / PM 200


2006
Založenie pobočky v Číne.

2013
Retsch revolutionalizes grinding with an entirely new type of mill: the High Energy Ball Mill Emax.

1923
Vývoj prvého vlastného laboratórneho zariadenia spoločnosti, tĺčikového mlynu, ktorý sa stal známy ako Retsch Mill a je synonymom konceptu jednoduchšej a ľahšej laboratórnej práce.

1959
Retsch rozširuje program výroby o sitovacie stroje, deliče vzoriek materiálu a magnetické miešadlá. Väčší výrobný program potrebuje viac miesta a preto sa spoločnosť sťahuje do Haan.

1976
Spoločnosť sa sťahuje do nových kancelárií v meste Haan, v ktorých sídli dodnes.1993
Otvorenie pobočky v Spojenom Kráľovstve.
1999
Otvorenie pobočky v Japonsku. André Verder sa stáva jediným vlastníkom firmy Retsch.

2001
Otvorenie pobočky v USA.


2005
Ústredie v Haan, Nemecku je prestavané a zmodernizované. Sú uvedené do prevádzky rozšírené a novo zariadené aplikačné laboratória.

2012
Presťahovanie do nového ústredia

2015
Retsch celebrates its 100th anniversary and expands its products range with a line of big crushers and grinders, Retsch XL.


RETSCH je aktívna na poli prípravy vzoriek neutrálnej k analýze a určovania vlastností pevných látok.

Od roku 1990 je RETSCH súčasťou stále rastúcej VERDER Technology Group a tvorí jadro skupiny Scientific Division. Ostatné spoločnosti, ktoré sú súčasťou tejto divízie, sú Carbolite sro,  Eltra GmbH, Gero GmbH a Retsch Technology GmbH.

Vzhľadom k veľmi úspešnému rozvoju podnikania v posledných rokoch bolo nutné vybudovať nové a väčšie priestory, aby sme udržali krok s neustále sa zvyšujúcim dopytom po laboratórnych prístrojoch a službách RETSCH.

Od začiatku roku 2012 sa naše sídlo nachádza v budove s veľkosťou 8000 m² v novej priemyselnej oblasti Haan. Nové priestory tvorí administratívna budova s veľkým využitím a školiacim strediskom, ako aj značne väčšie výrobné zariadenia.

Newsletter Registration

Exclusive information about events, applications and product innovations!

Sign Up